11. zápas 15.10. 14.30 Sokol Hustopeče-Sokol Pavlovice 4 : 1 (3:1)

Branky: Figur
Ž.K.: Figur, Talla, Běhal
Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Figur, Filouš, Šerý, Nevtípil, Hlobil, Navrátil, Rytíř, Veselý.
Střídání:
45´ Haluzík za Figura
66´ Fiala za Šeryho
72´ Růžička za Navrátila
Co k tomuto zápasu napsat je hodně těžké. Soupeř nám v jejich domácím prostředí vůbec nesedí, vždy tady dostaneme výprask, doma je to lepší. Proto jsme určili taktiku, která nám měla přinést lepší výsledek. Měli jsme dobrou defenzívou a včasným napadáním elimitovat jejich rychlý přechod do útoku. Domácí hrají jednoduchý, ale účelný fotbal, vše na útok záloha jim moc nepracuje. Takže jsem věřil pokud budeme plnit taktické pokyny je všechno možné. Jenomže tady je jedno velké dilema. Proč poslouchat trenéra a hrát jak se říká zanďoura. Vletíme na ně a je to. Bohužel tady se naši hráči hodně přepočítaly. Domácí je vyučovaly jako malé žáčky a do 20´bylo vymalováno 3 : 0 a to buďme rádi nebo poděkujeme našemu gólmanovi, který nás držel, jinak to mohla být klidně rukavice. Po úvodním propadu si dají hráči říci a začínají hrát to co jsme si naordinovali. Snižujeme na 3 : 1 Figurem. Do druhého poločasu nabádám hráče, že se nemají bát soupeře a vlétnout na ně a střelit kontaktní gól. Určitě by se domácí trochu sesypali a my bychom to zvládli se ctí. Máme míč pod kontrolou a snažíme se něco udělat. Docela se nám daří a není to tak špatné. Pak přichází moment, který je jenom možný v Hustopečích 4 : 1. Nebudu to rozebírat ani se k tomu vyjadřovat. Naznačím jenom takzvaně ťuk faul gól a hlavně dva zákroky a to dost brutální na našeho gólmana a z toho není to, co správně má následovat. Už se stalo. Nic s tím neuděláme a kritika se nám může vrátit jako bumerang. Své hráče pochválím ale až od 25´, kdy plnili taktické pokyny. Domácím gratuluji za vítězství. Nemuseli mít až takovou podporu, byly lepší a vyhráli zaslouženě. My je chtěli původně potrápit, ale spíše jsme potrápili sami sebe. Snad v sobotu.
Zapsal trenér Marian Ševčík

10. zápas 7.10. 15.00 Sokol Pavlovice-Sokol Bělotín B 1 : 1 (0:0)

Branky: Kovařík
Ž.K.: Růžička
Sestava: Schwan, Filouš, Figur, Talla, Běhal, Barvík, Nevtípil, Kovařík, Zavadil, Veselý, Rytíř.
Střídání:
38´ Navrátil za Barvíka
45´ Růžička za Figura
67´ Barot za Rytíře
74´ Mužík za Nevtípila

Domácí zápas byl jasný cíl zisk tří bodů. Abychom získali tři body nestačí jenom jeden poločas. Čekáte proč jenom jeden poločas. To je jasná zpráva. První poločas z naší strany jsme doslova pojali jako nějaký exhibiční neboli pouťový zápas. Tady snad vystrčili růžky pouze hosté, ale taky platonicky. Nemám co napsat. V první půli jsme byli nedůrazní, lajdáčtí doslova jsme 45´prohospodařili. V šatně to trochu zabouřilo a hned to bylo lepší. Pohyb, přihrávky, náběhy prostě první a druhý poločas rozdíl jako nebe a dudy. Jsme aktivní máme větší pohyb, držíme míč a máme hodně nahoru. Běží 47´individuální akce Kovaříka, nekompromisní střela k levé tyči a je to tam 1 : 0. Dále bušíme do hostů, kteří se nemohou vymanit z naší ofenzívy. Co tomu chybí je střelit gól a navýšit náš náskok. Bohužel není nám přáno. Máme do 67´tři 100% šance a nic z toho tam nechce spadnout. Dokonce v 68´ kopeme penaltu za hraní rukou ve vápně. Nikdo se nežene ji kopnout, spíše se bojí. Tak to vezme na sebe Messi a taky to nezvládl. Gólman byl psychicky na tom lépe a chytá. Pro nás kritická situace. Místo abychom vedli 3:0 tak začínáme kupit chybu za chybou a doslova namažeme hostům brankovou příležitost. Nahrajeme míč hostům jako bychom jim řekli tady máš míč a vyrovnej. Hosté to chopí za pačesy vlétnou od vápna a my zatáhneme za ruční brzdu (zbytečně) faul a penalta. Tady mají hosté lepšího exekutora
1 : 1. V závěru se pořád snažíme strhnout vítězství na svou stranu, máme tlak i šance, ale miska váhy se štěstím se k nám ani nepohne. Proto zápas končí smírem, skutečně fotbal nemá logiku. Měli jsme to ve svých nohách, ale za první poločas bych
klukům dal známku 4-, za druhý 2. Prostě jsme urazili štěstěnu a znova ztratili další body. Je to pořád dokola. Naši hráči prostě neumějí odehrát více kvalitních utkání za sebou. Ne, že neumějí hrát fotbal, spíš to naše mužstvo má v hlavách, tady nepomůže před použitím protřepat. Snad objednat psychologa zda to pomůže. Bůh suď. Snad mne hráči přesvědčí, že se pletu (budu rád).

9. zápas 30.9. 15.00 Sokol Prosenice-Sokol Pavlovice 0 : 3 (0:1)

Branky: Veselý, Zavadil 2x.
Ž.K.: Schwan, Běhal, Hlobil, Kovařík.
Sestava: Schwan, Růžička, Talla, Běhal, Figur, Barvík, Hlobil, Nevtípil, Zavadil, Kovařík, Veselý.
Střídání:
55´ Navrátil za Barvíka
69´ Rytíř za Kovaříka
69´ Haluzík za Růžičku
69´ Fiala za Běhala
81´ Filouš za Figura

Moravské derby Záhoří proti Moravské bráně neboli Pavlovice versus Prosenice. Za slunečného počasí to byla bitva na Moravském poli. No bitva to nebyla byl to fotbal se spoustou chyb a nedostatků. Prostě anglická královna se neptá jaká hra, ale výsledek a ten byl pro nás nad očekávání zisk tří bodů fantazie. Od úvodu se snažíme držet hru ve svých možnostech, což se nám taky daří. Běží 7´dobrá kombinace na jeden dotek na jehož konci Hlobil v oči oči domácímu brankáři pálí vedle.
V 17´ Veselý předvede slalom a dobré zakončení 0 : 1 (konečně se trefil-už bylo na čase). Pořád držíme opratě pevně ve svých rukách, ale začínáme je popouštět a domácí vystrkují drápky. Hrozí hlavně ze standartních situacích, které zvládáme a drží nás dobrý výkon našeho brankáře. Druhý poločas má stejný průběh jako první jsme aktivní až na to zakončení.
V 65´ založíme výbornou kombinační akci na jejímž konci je Zavadil 0 : 2. V 67´ běží znova Hlobil sám na gólmana, ten ho svým pohledem uhranul a gól to není (nevím kdy bude-snad brzy). Zápas se dohrává se spoustou nepřesností a taktických nedostatků. V samém závěru Zavadil předvede rychlý výpad na jeho konci je krásná střela a gól na 0 : 3, nejlepší bod celého zápasu. Nebylo to moc pěkné utkání čemuž se nelze divit. Odehrát 2 zápasy během tří dnů je hodně, když každý chodí do zaměstnání. Fotbal je koníček. Jen těší, že hráči ligový hrají v týdnu 2 utkání a jsou prý unavení, copak tito amatéři. Proto jim za výsledek moc děkuji. Hlavně výsledek hra nic moc.

8. zápas 28.9. 16.00 Sokol Pavlovice-Sokol Stará Ves 0 : 0 (0:0)

Ž.K.: Hlobil, Kovařík
Sestava: Schwan, Talla, Kovařík, Figur, Filouš, Zavadil, Navrátil, Hlobil, Nevtípil, Veselý, Pekný.
Střídání:
45´ Růžička za Navrátila
65´ Běhal za Peknyho
70´ Fiala za Nevtípila
75´ Haluzík za Filouše
77´ Masař za Veselého

Na svatého Václava nás čekala předehrávka se Starou Vsí, kterou jsme chtěli porazit a taky jsme si hodně věřili ve vítězství. Opak byl pravdou. Soupeř nás hodně překvapil svou kvalitní defenzívou, kterou jsme nedokázali překonat, protože nám chyběla přesnost a trocha štěstíčka. Vím, že to nebylo moc pohledné utkání, ale i takové se hrají a dokonce vyhrávají. Nemohu říci, že bychom nechtěli, ale něco tomu chybělo. Prostě nebylo to pravé ořechové. Znáte to i ženy mají své dny. Znova se ukázalo naše rčení o Jánošíkovy. Samozřejmě máme své klady i zápory, na kterých musíme hodně zapracovat. Závěrem bych chtěl vyzvednout jednoho hráče srdcaře, který čněl nad ostatními a to Figur-famózní. Snad to bude příště lepší.

7. zápas TJ Sokol Pavlovice u Přerova - TJ Sokol Domaželice - odloženo kvůli počasí na 4.11. 2017 14:00

6. zápas 17.9. 15.30 Spartak Lipník B-Sokol Pavlovice 1 : 2 (0 : 2)

Branky: Pekný 2x
Ž.K.: Pekný, Navrátil, Šerý
Č.K.: Šerý
Sestava: Schwan, Růžička, Talla, Figur, Navrátil, Hlobil, Nevtípil, Zavadil, Pekný, Veselý, Šerý.
Střídání:
64´ Rytíř za Peknyho
78´ Haluzík za Navrátila

Prší, prší jen se leje, kam Pavlovice pojedeme, pojedeme do Lipníka tři bodíky rádi získat. Tomu jsem skutečně věřil. Proč si tak fandím. Jednoduchá a pravdivá odpověď bohatým bereme, chudým dáváme-Jánošíci. Jestli je to skutečně pravda, tak to budeme muset potvrdit v domácím zápase s Domaželicemi. Ale to je na řadě příští víkend, proto pojďme k tomuto. Hned v úvodu musím před svými hráči smeknout před bojovným zápasem na těžkém terénu a neustálém doslova lijáku. Úvodních 15´ patřilo jednoznačně domácím, my se hledali jako Alenka v říši divů. Jako by nás stálý a trvalý déšť probouzel a taky v 16´probudil českou uličkou Veselý vybídl ke skórování Peknyho. Tento hráč chladnokrevně a s jistotou proměnil 0 : 1. Útoky se přelévají z jedné strany na druhou a ve 42´vrchní nahrávač Veselý z přímého kopu míč pošle na Peknyho, který svým čichem na góly do toho klepne 0 : 2 poločas.
V kabině promlouvám hráčům do duše, ať pokračují v nastaveném projevu hry, hlavně aby zachytili úvod zápasu, nezaspali, protože domácí do II. poloviny vlétli se snahou co nejdříve střelit kontaktní gól. Naštěstí pořád prší a tento liják nedovolí hráčům dřímat. Domácí se tlačí do útoku, mají spoustu standartek díky jednomu muži, který je součástí hry. Odvádí pro domácí nadstardantní výkon. V 71´předvede něco nepochopitelného. Domácí hráč rukama srazí našeho a střelí gól. Pomezní signalizuje faul, jenomže pánem situace je hlavní a gól uznává. Po této brance se ještě více začíná jiskřit, doslova to hoří mezi hráči ani déšť to nedokáže uhasit. K tomu hlavní přilije benzín do ohně. V 76´ náš hráč udělá jasný faul na žlutou, není pískáno, hra pokračuje. V tom okamžiku přichází ostrý zákrok na našeho hráče a začíná mela. Domácí hráč chytá našeho hráče pod krk a začíná ho škrtit jako Ottelo Dezdemonu a praští s ním o zem. Naši hráči se začínají bránit, ale spíše destikulují. Za to náš hráč dostává 2 žlutou a proto hned červenou kartu. Domácí pouze žlutou a to proto jak tam řvala celá domácí lávka jako když pustíte zvěř ze řetězu. Něco takového jsem jako trenér nezažil, byly jako pod drogami. I v deseti lidech pokračujeme v organizované hře. K tomu pan rozhodčí nastaví 3´, což jsem v okresním přeboru nezažil. Prostě pomoc od tohoto pána byla dost viditelná, ale nic platná. Proto- prší, prší jen se leje, kam koníčci pojedeme. Pojedeme na luka až kukačka zakuká. Kukačka už zakukala kuku, kuku. Vezu tři bodíky domů.
Všem hráčům i na střídačce gratuluji a zaslouží si jasnou pochvalu za bojovnost a nasazení. Známka 1. Taktéž chci poděkovat fand-klubu za povzbuzování i za tak nepříznivého počasí. Všem ještě jednou děkuji.

5. zápas 9.9. 16.00 Sokol Pavlovice-Sokol Lobodice 0 : 1 (0:1)

Ž.K.: Barot, Kovařík

Sestava: Schwan, Talla, Růžička, Figur, Navrátil, Hlobil, Nevtípil, Zavadil, Barot, Rytíř, Kovařík.

Střídání:
45´ Běhal za Barota
53´ Haluzík za Navrátila
58´ Filouš za Rytíře
74´ Masař za Růžičku

Hody, hody už jsou dávno za námi, ale přesto jsme v sobotu 9.9.krásný datum chtěli pokračovat v bodové jízdě. K tomu nás určovali dvě vítězství v soutěži a dokonce postup do fiále poháru přes Domaželice. Dovedete si představit, jak se člověk cítí, když mužstvo šlape jako dobře namazaný stroj. Doslova se člověk těší na další zápas a věří v zisk tří bodů. Důvod byl jasný. Soupeř bez pěti hráčů základní sestavy a hlavně chyběl gólman. Jasný cíl zněl vlétnout na soupeře jako uragán s častou střelbou, rozhodnout zápas v prvních minutách (uragán je v Americe). To co naši hráči předváděli se nedá ani popsat. Hlava i oči mě boleli jako nikdy v životě. Na hřišti byl jeden tým a to hosté, kteří po chybě střílí i gól. V kabině doslova řvu jako by mne na nože brali, burcuji, hecuji, nabádám mužstvo ať se hecují máme na to 45´, že to zvládneme. Bohužel moje slova na úrodnou půdu nepadají. Hráči si dále pokračují ve svém nastaveném trendu, který si doslova naprogramovali sami. Střídáme, točíme sestavou, ale tito aktéři z naší strany škoda mluvit. V rozhlase by to vypípali. Tady bych musel dělat tečky, po takovém výkonu není sil. Dám jasný a názorný příklad-hráči mají co nejvíce střílet ať dáme gól. Skutečnost pět střel za celý zápas (první poločas 3, druhý 2). Co k tomu dodat, nemám chuť psát, ale musím ještě jednu základní věc říci. Tady jsem taky klopýtl sám. Postavím mladé hráče místo matadorů a ti zklamali na celé čáře. K tomu se přidá hlavní problém, že jim narostl hřebínek a jsou v oblacích ne na zemi. Proto budu po takové potupné porážce muset chodit kanálem. Tady měli hráči spíše v hlavách jak se bude po zápase slavit, ale fotbalové myšlenky se jim z hlavy vykouřili. Nejvíce mrzí, že v kabině si někteří hráči řeknou, že to nebylo tak špatné. Nevím na jakém zápase byli (fotbal není jenom o běhání nebo raději o chůzi) nebo že soupeř nakopává míče, ale tady je problém hlavně v nás. Přece když máme míč, tak máme hrát svou hru a ne že to zabalíme. Bez výmluv a dlouhých keců bych to zhodnotil jednoznačnou a jedinou větou neboli číslem a to podtrženou a velkou 5. Podle této zápasové zkušenosti musí hrát hráči, kteří chtějí hrát a hlavně vyhrávat za jakékoliv situace. Páni hráči hlavně se nad sebou dobře a upřímně zamyslete. Podívejte se na tabulky a výsledky jak jsme si to díky Vám zavařili. Dnešní den 9.9.2017 byl ostudný výkon hráčů Sokola Pavlovice (někteří si to snad vezmou k srdci, druhým je to dost jedno).
Neberte to vážně, to co jsem napsal je moje filozofie , co vaše nevím. Někdo si řekne, že kecám, ale tyto slova jsou pro hráče, zda to pochopí je jenom a jenom jejich problém. Fotbal je kolektivní sport.

4. zápas. 2.9. 16.30 Sokol Pavlovice-FK Býšk.-H.Újezd 5 : 0 (3 : 0)

Branky: Kovařík 2x,Nevtípil, Navrátil, Rytíř.
Ž.K.: Barot, Nevtípil

Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Figur, Filouš, Zavadil, Nevtípil, Hlobil, Navrátil, Veselý, Kovařík.

Střídání:
28´ Haluzík za Filouše
56´ Barot za Běhala
68´ Mužík za Navrátila
73´ Rytíř za Veselého

Hody, hody čí jsou hody, naše hody. Tady se musím hodně zastavit. Naše hody to nemusely být, protože proti nám stál náš hodně těžký soupeř Horní Újezd. S tímto mužstvem máme dost špatnou zkušenost. Vedli jsme v poločase 2:0 a konec byl 2:4,
to byl šok. Proto mužstvo připravujeme na těžkou a náročnou práci, chtěli jsme to slovo přenést na skutečnost naše hody. Což se nám po velkém boji podařilo a mohli jsme si z plna hrdla zařvat hody, naše hody. No ale pojďme k zápasu, který měl pro
moje hráče dvě tváře. První a ta správná tvář bylo hned vidět v úvodu zápasu. Od prvních minut hrajeme aktivně, nebojácně se spoustou šancí, které zahazujeme jako vždy. Naštěstí běží
15´přímý kop Kovaříka, který nedá sebemenší možnost hostujícímu gólmanovi 1 : 0. Dál pracujeme jako dobře namazaný stroj, který v 19´ zahrává roh, na který si dobře naběhne Nevtípil 2 : 0, to byl výskok, to se jen tak nevidí. Po této brance by se řeklo, že to zvládneme v klidu, ale naše mužstvo ukáže druhou tvář a to dost očividně. Místo klidu začínáme panikařit, stresovat a nedokážeme udržet míč na svých kopačkách (stroj začíná skřípat). V těchto fázích při nás stála štěstěna a neumění hostů střelit kontaktní gól, za což jim děkuji. Běží 44´ Veselý udělá z hostujících hráčů kuželky, které lehce obchází až na posledního, který zatáhne za ruční brzdu penalta 3:0 Kovařík poločas. Promlouvám svým bojovníkům do duše jak mají pokračovat v dalším průběhu zápasu. Ať zachytí úvod utkání, ne že ho zaspí. Opak se stal skutečností. Jsme hodně malátní, nedůrazní, špatný pohyb a k tomu se přidá velká nepřesnost přihrávek. To byl pro mne i diváky velký šok, ale sem tam něco vyjde. Proto přichází rychlý kontr z naší strany, na jehož konci je gól na 4 : 0 Navrátilem. Tomuto hráči musím pogratulovat k jeho první brance za muže (asi dostane tento hráč míč, problém nevím, který to byl). Vedeme o dvě třídy, ale náš výkon není moc dobrý, ale už se stalo naší tradicí, že výkon nic moc, ale máme tři body. Běží 88´a na samý závěr předvedeme jednu učebnicovou akci, kterou začne Barot perfektně načasovanou kombinací a ukončí Rytíř 5 : 0 fantastické. Je dohráno, že to bude za tři body moc děkuji hráčům, ale máme hodně toho napravovat. Hlavně fotbalovost pokulhávala nebo-li packala proto hodnotím výkon týmu za 2-.
Vyzvednu tři hráče, kteří čněli trochu výš Kovařík, Veselý a palič Figur, který mě měl málem na svědomí. To byl tlak, už jsem myslel, že mi praskne cévka a potáhnu nohu za sebou. Naštěstí jsem to zvládl. Děkuji všem jen tak dál.
Zapsal trenér Marian Ševčík.

3. zápas 26.8. 16.30 Sokol Pavlovice-KMK Zubr Přerov 4 : 0 (2:0)

Branky: Kovařík, Barot, Zavadil 2x.
Ž.K.: Figur
Sestava: Schwan, Talla, Filouš, Běhal, Figur, Zavadil, Nevtípil, Kovařík, Navrátil, Veselý, Pekný.
Střídání:
55´ Barvík za Peknyho
68´ Barot za Běhala
74´ Rytíř za Veselého
81´ Mužík za Navrátila

Druhý domácí zápas byl jako nebe a dudy. Předpokládal jsem, že když předvedeme nebe (dobré výkony z minulých zápasů), tak to bude jednoznačné. Bohužel byly tady dudy-chmury-propad. Tento zápas, který se hrál o šest bodů byl z naší strany hodně nervózní a hlavně špatný výkon. Začínáme platonickým výkonem, nejsme důrazní, bez pohybu, tady si myslím že soupeř hrál líp. Útoky se přelévají z jedné strany na druhou, ale bez střelby i šancí. Běží 15´ přímý kvalitní kop Kovaříka 1 : 0.
Místo, aby nás to uklidnilo a nastartovalo, tak pořád dost okatě tápeme. Naštěstí se ukáže v dobrém světle Zavadil a ve
25´předvede sólovou akci na jejímž konci je gól 2 : 0 (pak měl několik dobrých okamžiků, ale už asi vyhasl). Výsledek dobrý, ale naše hra trpí a to dost okatě. V kabině o poločase nabádáme hráče k většímu klidu a hlavně fotbalovému myšlení. Bohužel naše slova za celý druhý poločas nenašla adresáta. Nechápal jsem naše hráče, jak mohli během týdne zapomenout hrát fotbal. Kde byly ty slibné a kvalitní výkony předešlých kol?
Střídáme, snažíme se s mužstvem něco zlepšit, ale pořád to dost pokulhává. V závěru to naštěstí uklidníme, střelíme 2 branky a k naší radosti je vymalováno. První zisk tří bodů 4 : 0. Došlo na má slova, že fotbal nemá logiku, hrajeme pod psa a máme tři body za což děkuji. Vyzvedl bych hráče Adama Navrátila za dobrý výkon-jen tak dál (neusni na vavřínech). Jinak kolektivu dávám varovný prst nahoru a známku 4.

2 zápas. 19.8. 16.30 Sokol Pavlovice-Sokol Jezernice 1 : 3 (0.3)

Ž.K.: Kovařík, Figur, Talla.
Sestava: Ševčík, Talla, Kovařík, Figur, Haluzík, Hlobil, Nevtípil, Běhal, Barvík, Veselý, Pekný.
Střídání:
45´ Navrátil za Barvíka
60´ Barot za Běhala
65´ Rytíř za Peknyho
69´ Filouš za Haluzíka
80´ Mužík za Kovaříka

K prvnímu domácímu zápasu přicestoval jasný favorit Jezernice. Proč si řeknete je tak velký favorit. Protože peníze dělají divy. Ve světě máte mužstva, která si koupí koho chtějí jako např. Manchester City, Chelsea, ale k nim v okrese patří Jezernice. Ta si taky koupila snad celé mužstvo z jiných klubů, namyšlení, což jim může hodně uškodit. Jenomže mají jednu tajnou zbraň, kterou budou taky dost využívat, bez komentáře (R------í).
Do zápasu s favoritem vstupujeme famózně. Máme dvě 100%
šance sami na gólmana. Jasná zpráva, štěstěna je pořád daleko od nás. Držíme se soupeřem vyrovnaný krok. V tom zasáhne osud. Pomezní rozhodčí pustí neskutečný ofsajd 0 : 1. Řeknete si, že je to jenom můj názor, ale na druhé straně stáli nestranní i stranní fanouškové a ti to potvrdili. Ve 34´vyrážíme na rychlý kontr, ztrácíme míč, hosté vyráží na steč a my ustupujeme skoro do branky. Hostující útočník se diví, že ho nikdo neatakuje tak z vápna vypálí k tyči a je to tam 0 : 2. Ve
39´běží Hlobil sám na hostujícího brankáře, který proti němu vyráží. Jarda ho zkušeně lobuje, ale tak nešťastně, že přelobuje i branku. Běží 43´tady uděláme chybu jako dva malý žáci, dáváme si při odkopu přednost. Na to se nemůže dívat hostující hráč, vletí tam vezme míč vystřelí znova k tyči 0 : 3. Druhá půle je z naší strany ještě lepší. Tady skutečně takového soupeře přehráváme, vytváříme si šance, ale štěstí pořád nic. Snad na
okamžik to problikne a štěstí se přikloní 1 : 3. Pak se znova zatáhne a další možnosti končí jako vždy. Druhý poločas kralujeme, což mne překvapilo že takový tým tak zkolabuje. Prostě a jednoduše si myslím, že peníze někdy jsou zbytečné, když do toho nedáš kus srdce. Myslíš si, že když hraješ kvalitní zápas, že nemusíš prohrát. Jenomže fotbal skutečně nemá logiku. Přes všechny klady a zápory musím své hráče ohodnotit známkou 1-.

P.S.: Doufám, že příští týden to už vyjde. Palec nahoru Nevtípil, Veselý, Ševčík.

1. zápas 12.8. 17.00 Sokol Čekyně-Sokol Pavlovice 2 : 0 (1:0)

Sestava: Ševčík, Talla, Haluzík, Běhal, Figur,m Hlobil, Nevtípil, Šerý, Barvík, Veselý, Barot.
Střídání:
45´ Pekař za Barvíka
47´ Navrátil za Pekaře
65´ Rytíř za Barota

Už to začalo, už se to roztáčí. Hurá okresnímu přeboru. Tak jsme se dočkali. Po dobré, ale krátké přípravě, plni očekávání hrajeme v Čekyni, kde chceme získat nějaké body. Bohužel proti byla štěstěna, která se v plné kráse přiklonila k domácím. Domácí nás až na jednu věc ničím nepřekvapili. Spíš my jsme byli fotbalovější, ale na to se fotbal nehraje. Domácí se vypracovali nebo jsme jim darovali tři možnosti a dvě dokázali realizovat. My měli nejméně 5, ale ani jedna neskončila v brance. Úvod zápasu kontrolujeme. Vytváříme si dvě možnosti, které lehkovážně zazdíme. Domácí kralují hlavně v jedné věci, která nás dost zaskočila a hlavně překvapila. Mají v týmu muže, který házel takové dlouhé auty, které jsme špatně bránili a domácí jednu realizovali ve 29´ 1 : 0. Do poločasu máme hru pod kontrolou se snahou srovnat skóre, není nám přáno ani dáno. V kabině nabádáme hráče k většímu klidu a pokračování naší hry. Bohužel úvod jsme trochu zaspali neboli jsme myšlenkami byli ještě v kabině a v 51´ chybujeme při rozehrávce, domácí vyraží k ojedinělému brejku a je z toho krutý trest 2 : 0. Po této brance domácí zalezou do obranné ulity, kterou nedokážeme překonat. Vytvořili před svou brankou takzvaný prešovský beton. Do konce zápasu bušíme do soupeře, ale míč za prešovský beton se nedostane. Proto zápas skončil výsledkem 2 : 0 i když jsme byli lepší a fotbalovější, ale něco bylo proti. Svým hráčům nemám co vytknout, jenom možná skutečnost a to zásadní, že nedokážeme střelit gól. Snad příště se to podaří, pokud se štěstí vrátí na naší stranu (doufáme). Na samý závěr vyzvednu hráče z naší strany, kteří čněli o trochu výš nad ostatními, takzvaný palec nahoru Nevtípil Pavel a Ševčík Marian. Toto je názor trenéra, proto tomu můžete nebo nemusíte věřit, nebo-li to nemusíte číst. Děkuji všem hráčům a známkuji celý kolektiv za 2.