11. 3.6. 17.00 Sokol Pavlovice-Sokol Hustopeče 1 : 2 (0:1)


Branky: Kovařík
Sestava: Schwan, Talla, Figur, Filouš, Fiala, Zavadil, Hlobil, Běhal, Navrátil, Kovařík, Veselý.
Střídání:
77´ Šerý za Navrátila
79´ Mužík za Filouše

Co k tomu říci? Víkend bez vítězství, bez tří bodů, bez bodíku, dokonce jistá nula. Takže žádná radost, spíše velké zklamání.
Přitom si myslím na 100%, že jsme měli získat tři body nebo aspoň bod. To by bylo spravedlivé. Je tady jeden jediný problém, stále omýlaný střelit gól. To je pro naše hráče skutečně nadlidský úkol. Nebo neumění je skutečná pravda. 
Tentokrát si vypracujeme gólové šance na dvě utkání a my střelíme pouze jeden jediný. Spíše naši snajpři nebo loudilové pálili slepými nebo Pánu Bohu do oken. Lidé bydlící za brankou 
přišli v neděli o nějaké rajčata i jinou zeleninu (byly polámané). Zato soupeř mne mile překvapil, hrál dobře, ale na šance jsme vedli my. Proto je tady základní a pravdivá otázka i odpověď. Fotbal se hraje na góly. Kdo jich dá víc, ten má vítězství na dlani. Proto to tak skončilo. Bez střelení více gólů to jinak nemohlo dopadnout. Je tady jedna a taky dost podstatná věc pan jako by rozhodčí. Nemá cenu se k tomu rozepisovat, co a jak se dělo, vždyť on je pánem na hřišti a přesto vlak nejede. Přitom si myslím, že páni byly za krále a císaře. Takže jsem se hodně spletl. Na tyto pány skutečně není metr a nic se jim nestane, proto se k tomu nebudu více vyjadřovat. Může to být ošidné a vrátí se nám to jako bumerang, což jsme už několikrát na vlastní kůži zažili. Hlavně po zápase už pomoc nehledejme, raději se naučme střílet branky a nebudeme na nic poukazovat. Je to bezúčelné a nepraktické. Proto taky prohru bereme na svá bedra. Hráčům nic vyčítat nebudu, dřeli, makali, ale jediné co nejde přehlédnout je dostat ten kulatý nesmysl do té věci, co se jí říká branka. To se nás drží jako klíště a to řádně infikované. Musíme rychle použít repelent, ať to klíště zničíme.
Máme co napravovat, tak vzhůru do dalších bojů s lepším rozuzlením. To si přejeme doufám všichni.
P.S.: Palec nahoru si zaslouží Figur a Kovařík, čněli nad ostatními.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

10. 27.5. 17.00 Sokol Bělotín B-Sokol Pavlovice 2 : 1 (0:0)


Branky: Veselý
Ž.K.: Talla
Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Figur, Filouš, Navrátil, Hlobil, Fiala, Šerý, Kovařík, Veselý. 
Střídání:
45´ Haluzík za Filouše
73´ Mužík za Haluzíka

 

Od domácích hráčů to bylo doslova peklo jak na nás nastoupili. Hráli super. Co se týká našeho mužstva, tak jsme měli ohromné problémy jak se sestavou, tak hlavně to byla horečka sobotní noci (kácení máje, rybářské závody, dračí lodě, zapíjení svobody...). Proto jsme toto mužstvo připravili na italské katenačo a taky se co nejvíce pokoušet o střelbu. Hráli jsme opravdu co jsme si řekli, až na tu střelbu. Přes všechny klady a zápory nás domácí hodně přehrávali. Řádně se do nás zakousli a drželi nás zkrátka po celé utkání. První poločas nás přehrávali
hlavně v držení míče a vytváření si možností , které končili před naší brankou, kde byl nejlepší hráč mužstva náš gólman. I my jsme se snažili něco vymyslet a zkusit rychlý kontr, ale proti byla naše nepřesnost. Prostě jsme nedokázali dát přesnou finální přihrávku. Dokonce jsme si vytvořili i tři dobré příležitosti. Bohužel. První měl Navrátil, šel ze strany sám na gólmana domácích, ale všechno uspěchal a střílel moc brzy-nemastná, neslaná střela. Druhou velkou možnost měl Běhal, místo střely (a to on umí vystřelit) se snaží příležitost vylepšit a přichází o míč a pak chybí vzadu. Třetí a největší si vypracuje Messi. Sám běží na gólmana, ale k jeho smůle ho trefí. Popravdě nic víc tam z naší strany nebylo a byli jsme moc rádi, že jsme poločas ustáli na remízu. 
Druhý poločas z naší strany je o něco slabší (asi nám očividně docházely síly). Domácí naopak ještě víc přidali na důrazu a kombinacích a přicházelo spousta brankových příležitostí. Co nezablokovali obránci, tak s jistotou kryl náš brankář, který doslova čaroval. Domácí už z něho měli pomalu mindrák-prostě nejlepší muž na hřišti Paťa. Pak přichází 70´ nedokážeme odkopnout míč, spíše ho přistrčíme soupeři a ten to prostřelí. Tady na toto selhání je krátký i náš čaroděj dobroděj. Po obdržené brance hrajeme znova vabank, což vyhovuje domácím a mají spoustu šancí. Naštěstí Paťa dál čaruje a drží to ve svých rukou. Bohužel přichází druhý náš zkrat. V 85´ střela gólman míč vytáhne, ale obrátí se směr k tyči a tady náš stopér trochu zaváhá a míč je v síti 2 : 0 (při rychlejší akceleraci a rozhodností je můj názor, že to šlo kopnout na roh či aut neboli hlavně mimo branku). V 89´přichází konečně přesnost přihrávky na Messiho, který zamotá domácím obráncům hlavu a střílí gól 2 : 1. Řeknete škoda, gól měl přijít dříve, ale podle mne by to dopadlo úplně stejně. Domácí byli nad naše síly, hráli dobře a byli lepší, gratuluji. Tentokrát chci pochválit a dát palec nahoru pro dva naše hráče. Nejlepší byl jednoznačně Paťa Schwan a za ním Messi. Palec dolů jeden jediný, ale pořád nechápu co se s ním děje, když vím, že má navíc Šery. Už se prober. Asi musíme s tebou zatřepat, ale ty to máš moc v hlavě. Tak nevím, asi pouze psychologa, to by snad pomohlo. 
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

9. 19.5. 17.00 Sokol Pavlovice-Sokol Prosenice 4 : 2 (1:2)


Branky: Navrátil, Veselý, Kovařík, Mužík.
Ž.K.: Figur, Šerý.
Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Figur, Filouš, Hlobil, Navrátil, Šerý, Kovařík, Veselý, Pekný.
Střídání:
63´ Mužík za Peknyho
81´ Fiala za Kovaříka

Okrajové derby Moravská brána versus Záhoří neboli Prosenice-Pavlovice. Pro nás hodně důležité existenční utkání se soupeřem, který na jaře má výbornou formu jak herní, tak hlavně střeleckou. My měli před zahájením utkání zamotanou hlavu jak a koho postavit. Naštěstí to samé potkalo i hosty. Od samého začátku se útoky přelévají z jedné na druhou branku. V 11´ střela a to slušná od Kovaříka, ale na straně hostů stojí v bráně kvalita (Honza Přibyl skvělý kámoš, hlavně neuvěřitelně kvalitní gólman). Ve 24´ kombinace, na jejímž konci stojí Běhal, ale má vychýlenou mušku (myslivec). Hosté také hrozí z rychlých kontrů, ale konec akcí mají stejný. Ve 28´ zahráváme standartku Kovaříkem, který míč posadí na hlavu Navrátilovi a ten se nemýlí 1 : 0. Bohužel po brance, místo abychom přidali další gól, tak přichází nesmyslné selhání neboli kolaps a hosté s lehkostí a kreativitou otáčí výsledek ve 33´na 1 : 1. Pak 36´1 : 2. Při obou gólech měli velké prsty naši sami hráči. Lacností, nedisciplinovaností, nedůrazem. Proto vysvobození pro naše hráče-poločas. V šatně je trošku bouřka neboli blesky a přestavění herního systému. Musíme začít hrát na riziko, protože my nutně potřebujeme zisk tří bodů. Úvod druhé půle jsme začali hrát dobře a aktivně, ale pořád jsme nemohli střelit vyrovnávací gól. Ne, že bychom neměli střelbu+šance, ale proti byl hostující gólman, který předváděl neskutečné zákroky. V 67´ srovnáváme skóre se štěstím Messi střílí a je zde teč, která oklame gólmana (dík štěstí) 2 : 2. V 74´zahráváme roh, na který si naběhl Kovařík(ventil) a perfektní tajming 3 : 2 (to byla palice). V 78´ se konečně po zásluze trefí Mužík 4 : 2 (byl to snad jeho druhý gól, ale důležitý pro mužstvo a snad z něho už spadne nervozita a bude to kopat jako na tréninku). Hosté to v žádném případě nezabalili a taky do nás dobře buší. V těchto fázích je to skutečně dobrý a kvalitní zápas z obou stran. K naší velké radosti to udržíme a máme tři body. Proto musím hlavně za druhý poločas hráčům pogratulovat, ale také upozornit, že někteří naši hráči zaostávali za svým standartem a to dost (hloupé a dětské chyby). Konečně budu mít dobrý víkend, když máme tři bodíky, ale příště to bude peklo. Zbraně do žita házet nebudeme. Jak to dopadne se vše ukáže. Kvalita bude hodně na druhé straně. Odvážnému štěstí přeje. Snad se z toho neosypeme. Nevím, nevím....
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

8. 13.5. 10.00 Sokol Domaželice-Sokol Pavlovice 4 : 3 (2:1)


Branky: Navrátil 2x, Figur.
Ž.K.: Běhal, Figur, Šerý, Pekný.
Sestava: Schwan, Pekný, Figur, Filouš, Fiala, Navrátil, Havlík, Běhal, Talla, Rytíř, Veselý.
Střídání:
3´ Šerý za Havlíka
74´ Mužík za Tallu

Velké derby mezi námi a Domaželicemi vyšlo na neděli 13.5.2018. Nejde o datum, ale pouze o to, že jsme si tento zápas zpackali jenom my sami. Nebudeme se vymlouvat na datum, hráče kteří nebyli, ale musíme se důkladně a hlavně se podívat přímo do očí a říci si, že jsme velcí babráci. Domácí nám střelili 4 branky, ale ty první tři bylo něco nevídaného a nepochopitelného. Takové selhání našich bránících hráčů neudělají ani hráči v přípravce. Je to do očí bijící, co tam ti naši zkušení a starší matadoři předváděli. Měli by strčit hlavu do písku jako pštrosi a chodit raději kanálama, ať je lidé nevidí. 
Běží 3´ dlouhý nákop propad našeho stopéra (minul míč) 1 : 0.
Taky dost tvrdý úder pod pás-střídáme zranění Havlíka. Přes obdržený gól hrajeme a snažíme se srovnat. Máme tlak i možnosti. Jsme lepší, bohužel přichází 23´ předvedeme něco neskutečného na tři domácí útočníky, necháváme vzadu jednoho zadáka-to jsme si hodně věřili 2 : 0. Přesto pokračujeme a ve 28´ Figur snižuje na 2 : 1. Do poločasu jsme lepší, ale nic z toho. Proto je v šatně bojová nálada a mužstvo jde do druhého poločasu odhodlaně převzít utkání do svých rukou. Bohužel toto odhodlání zůstalo v šatnách nebo jsme to chtěli jenom realizační tým. Nikdo jiný se k tomu nepřidal. Druhý poločas jsme nenavázali na první. To bylo jako nebe a dudy co se s našimi hráči dělo to je prostě alfa omega. To bylo pouze v našich hlavách a ty chyby tam znova přišly a byly úplně stejné jako přes kopírák a domácí trestali až na 4 : 1. Pak přišlo něco jako z druhého světa. Nás něco oslnilo a přichází náš tlak a Navrátil střílí 2 branky a je to rázem 4 : 3. Bohužel toto probuzení přišlo dost pozdě, tak se není čemu divit jak to dopadlo. Fotbal se hraje ne na krásu ale účelně a jednoduše. To jsme my nesplnili a domácí 100% trestali. Takže gratuluji domácím za pořádnou lekci. Snad se probereme včas. Co je mi líto je náš gólman, který měl narozeniny a mužstvo mu to řádně znechutilo. Je to náš klíčový muž a dnes musel sáhnout na míč hlavně, když vytahoval míč ze sítě. To si nezasloužil. 
Já to všechno vidím takhle:
1. Fyzička (pohyb, náběh, nabídka a poptávka).
2. Špatným řešením neboli nechápavost (to znají malí žáčci co a jak).
3. Hráči musí na sebe mluvit, ne držet bobříka mlčení.
4. Střelba musí být často a ne to pořád vylepšovat a nic.
P.S.: Bez bázně a hany jsme si tento zápas zpackali a otrávili fandy sami. Nikdo jiný za tímto výkonem a výsledkem není jenom samotní hráči ruku na srdce-co to mělo být. Asi to hráčům sedí hrát tak ostudně a chybně.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

7. 5.5. 16.30 Sokol Pavlovice-Spartak Lipník B 3 : 1 (1 : 0)

Branky: Navrátil, Kovařík, Hlobil
Ž.K.: Navrátil, Barvík
Sestava: Schwan, Filouš Figur, Fiala, Běhal, Navrátil, Talla, Hlobil, Nevtípil, Kovařík, Veselý.
Střídání: 
31´ Barvík za Nevtípila
66´ Šerý za Tallu
79´ Mužík za Veselého

V sobotu byl pro nás jeden z existenčních zápasů s dost nepříjemným soupeřem. Měl jsem hlavu v koulích máme dost zraněných, ale přesto i dobrá zpráva v tom byla. Áčko hrálo zároveň zápas a proto nemohlo posílit soupeře. Hned ve 4´ má Figur tutovku, ale jako bek s tím taky naložil. Snažíme se hrát aktivně, ale z velké aktivity tady hrozí a taky se projevuje velká nervozita a zodpovědnost. V 17´ nám vychází velká a přesná kombinace na jejímž začátku a konci stojí Navrátil 1 : 0 (učebnicová akce). Pořád pokračujeme ve velké snaze co nejdříve navýšit náskok. Bohužel bezúčelně. Pořád stará známá bolest proměnit takové brankové příležitosti, k tomu se přidá jedna zdrcující zpráva. Zranění našeho klíčového hráče, špilmachra, prostě musíme střídat Kempesa, proto nám to začíná skřípat a váznout mezihra. Druhý poločas začínáme dost fatální chybou. Hosté překonají i gólmana, ale za něho zaskočí Fiala a dobrým zákrokem drží náš prapor pořád nahoře. Vytváříme si tlak, který je ale pořád dost platonický, hlavně pořád vázne přesnost a zakončení ( to jsou šance jako hrom). Pak se zadaří. Běží 56´ další dobrá a rychlá kombinace na jeden dotek na jejímž konci je opět Navrátil který je faulován. Penalta. K této akci a exekuci se postaví Kovařík a promění 2:1 .
V 63´ máme standartku ze strany, na kterou si překrásně naběhne Hlobil a hlavou střílí gól na 3 : 0 (což se dlouho nestalo , aby Jarda dal gól a děkuji). Někdo si řekne, že je vymalováno, ale to není pravda. Naši hráči trochu přestanou být ostražití a taky lacní. Soupeř toho náležitě využívá. V 66´ střelí hosté krásnou branku a je jich najednou plné hřiště. Naši hráči jim to hodně usnadňují. Prostě dobře nebráníme, nenapadáme je to z naší strany nejslabší část našeho utkání. Zato hosté jsou v těchto okamžicích hodně nepříjemní a nebezpeční. V 71´ nám hodně zatrnulo a taky myšlenky se zatáhly jak to dopadne. Zda nás nebudou mrzet ty příležitosti. Je tady penalta proti nám, která to mohla celé obrátit. Jenomže k našemu velkému štěstí stojí v brance šaman Paťa, který ji s bravurou zlikviduje. To byl důležitý zákrok, který pomohl celému našemu týmu. Probral nás z letargie a konečně jsme začali opět hrát a makat na 100%. I jistota ve své schopnosti se zvedla a tak jsme to zvládli. Našim hráčům gratuluji za zisk tří bodů a divákům za jejich povzbuzování. Doufám, že budeme dál makat a hlavně se uzdraví další členové týmu. Takže ještě jednou gratuluji a děkuji za příjemnou a vítěznou sobotu.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

6. 29.4. 16.00 Sokol Lobodice-Sokol Pavlovice 1 : 1 (0:1)

Branky: Navrátil
Ž.K.: Kovařík
Sestava: Schwan, Talla, Filouš, Figur, Pekný, Barvík, Běhal, Nevtípil, Navrátil, Kovařík, Veselý.
Střídání:
32´ Fiala za Peknyho
76´ Šerý za Barvíka

Tentokrát si nemůžeme v žádném případě na nic stěžovat. Máme nejlepší sestavu od začátku jarní sezóny, k tomu i štěstí nám přálo plnými doušky, doslova čarovalo. Dokonce jsme střelili i gól jako první. To byl zázrak. Pak znova nic. Dá se to napsat ve zkratce. Toto mužstvo není to pravé ořechové. Jako trenér určím taktiku o jednoduchosti, ale naši hráči si postaví své hlavy a hrají něco, co doslova neumějí a nemají na to fotbalové buňky. Někdy se člověk diví co nosí na krku. Asi hlavu a to proto, aby jim nepršelo do toho krku. Přece hrajeme o čest a slávu a okresní přebor, ale některým našim hráčům to nejde nějak k duhu. U některých to připadá, že je jim to jedno. Vůbec tomu nerozumím. Proto nemá cenu se nad tímto chováním a způsobem zabývat, to by mne asi trefilo. Kdo dokáže dělat radost a taky hraje za svou hrdost je hlavně gólman Schwan, který byl znova famózní a k němu Nevtípil a Navrátil. Největší zklamání udělali hráči, kteří mne moc a moc zklamali a doslova nasrali. Takto se za svůj tým nehraje. Mám nad čím přemýšlet a to určitě budu. Protože jednoznačná otázka i odpověď zní. Kdo nechce tak ať toho raději nechá nebo ať se probere a začne na 100% makat. To budu rád. 
P.S: Prostě od nás ostudný výkon a hlavně jsme si za ztrátu dvou bodů mohli sami. 
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

5. 21.4. 16.00 FK Býškovice-H.Újezd-Sokol Pavlovice 4 : 0 (1:0)

Ž.K.: Hlobil, Kotouček
Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Filouš, Pekný, Barvík, Hlobil Nevtípil, Šerý, Kotouček Havlík.
Střídání:
65´ Navrátil za Barvíka
74´ Mužík za Peknyho

Co mám psát? Kdo to neviděl, tak neuvěří co je to hra zvaná fotbal. Nemá cenu se vymlouvat, že to nebo ono, za vše si můžeme jenom sami (i když bylo tam i něco jiného a někdo jiný). Zanechme polemiku a pojďme k zápasu. Celý týden se na utkání moc těším a věřím, že to zvládneme a získáme tři body. 
Proto celý kolektiv jde tomuto cíli naproti. Snažíme se co nejdříve střelit gól, ale tady trvá naše krize dopravit míč do branky. Prostě pro nás nadlidský úkol. Máme tři tutovky, ale znáte to nemáme klasického střelce, momentálně žádného a proto hrabeme prstíkem a nic. Domácí nás ničím nepřekvapili, spíše třískali do míče jako zběsilí a to jim na nás stačilo. Rozhodčí upozorňuje, že nastaví minutu a pro naše hráče je to asi signál jak domácí posadit do sedla, což se nám skutečně a jednoznačně daří. Ke střelení vedoucí branky jim doslova vyklidíme prostor a k tomu jim to vydláždíme do široka (kdyby byla D1, tak ta akce uvízne v zácpě). Je poločas. V kabině v klidu a s rozvahou burcujeme hráče, že se dá výsledek otočit. Proto se mužstvo s vervou pustí do zápasu a chce to celé otočit. Bohužel přichází něco, co jsem viděl kdysi dávno v televizi. Je to takzvaná Boží ruka Maradony. Taky to nikdo neviděl a byl z toho gól uznaný. Přesně jaký jsme dostali my, jenom rozdíl, že u nás to byla přihrávka. Přes tuto křivdu dále pokračujeme v naší snaze s tím něco udělat a věřím aspoň v plichtu. Bohužel ta křivda není pouze jedna ale následuje druhá
3:0 jasný ofsajd. Řeknete si, že to zveličuji, ale to není z moji hlavy. Přesně na této úrovni seděli naši fandové a taky řádně bouchli jako papiňák. Přes tento gól se snažíme pořád aspoň zkorigovat výsledek, ale pořád nic, spíše uděláme sami chybu
na 4:0. Nelze říci, že to bylo z naší strany dobré utkání. Nějaké záblesky tady byly, ale aby to zahřmělo, to bychom si museli lépe přihrávat. Vymlouvat se nebudeme, spíš to bereme na sebe. Domácí hráli plných 90´ to co jsme jim dovolili a to na nás stačilo. Dlouhé nákopy, úprk za míčem, boj a koncentrovanost po celý zápas. Na rozdíl od domácích chceme hrát fotbal, ale jsou tam nedostatky a to dost velké. Přesnost přihrávek, zakončení, pak koncentrovanost na celý zápas (to neumíme a vždy tam něco vypustíme). Poslední věc je, že fotbal je kolektivní hra. Má se hrát stavěčka, nehrát si na sólisty. To nám škodí. Prostě přes všechno zlé i dobré domácím gratuluji a my si musíme uvědomit a vzpamatovat , že jsme šlápli do bažin a jsme v tom po pás. Tak z toho rychle ven. Musí si to uvědomit sami hráči za koho kopou. Je to na náš Sokol Pavlovice a naši fandové-hlavy vzhůru, nedáme se.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

4. 14.4. 16.00 KMK Zubr Přerov-Sokol Pavlovice 0 : 0 (0:0)

Ž.K.: Hlobil

Sestava: Schwan, Běhal, Talla, Filouš, Fiala, Šerý Hlobil Nevtípil, Navrátil, Barvík, Rytíř.

Trenér, ten tvrdý chleba má. Dnes jsem se cítil jako Alenka v říši divů. Máme ke hře možnost použít 20 hráčů, ale pravda v tento den byla jednoznačná. 11 hráčů do pole a jeden náhradník a to byl druhý gólman. Přesto všechno chceme uhrát tři body nebo-li aspoň neprohrát i s torzem. Naše hra dost skřípe jako špatně namazaný stroj. Jako by nám dal písek někdo do soukolí. Když už založíme souvislou kombinační akci na jejímž konci je náš nově složený útok, tak je to propadák. Jenom proto, že nejsou na sebe zvyklí a hrají poprvé vedle sebe. Dokonce poprvé na hřišti po zimní přestávce. Jednoduchá zpráva nedokáží si vyhovět ani neví co mají dělat a jak kombinovat. Je to hodně alibistické, zoufalé a k tomu přichází jedna očividně bijící věc, že u našeho týmu hrajeme celý zápas bez krajních záložníků. Kde tito hráči v tomto okamžiku stáli Bůh suď, spíše tam byly jenom jejich stíny. Proto zápas skončil tak jak skončil. Přes všechny klady a zápory jsme měli i šanci střelit vítězný gól, ale smůla pořád přetrvává (není k zastavení). Po 90´ je to 0:0 pro nás velká ztráta. Jednoznačně ruku na srdce tento zápas jsme moc nedali, ale tak už to bývá. Žádné hody se nekonali. Myslím si, že tomu něco ořechového chybí. Naše mužstvo hraje na 4 doby:
1. Hráči čněli nad ostatními - Schwan, Talla, Nevtípil.
2. Hráči odehrají svůj standart, nic víc nepřidají.
3. Máme v mužstvu hráče, kteří jsou víc dole než nahoře (Přitom to byly opory a teď jsou jen trosky. Musíme na tom pracovat a srovnat to v hlavách).
4. Pak máme v mužstvu Ottela, který si to musí pořádně srovnat v hlavě. Hlavně se nesmí na nic vymlouvat a uvědomit si, že za vše si může sám, nehledat obětního berana. Další takový hledá pouze výmluvu, keci. Kde je jejich čest a sláva ke svému oddílu.
Vždyť bychom měli být kolektiv super a ne si porážet nohy (to někomu jde). 
Jasná zpráva je, že jsme si to zavařili sami, nikdo jiný za to nemůže. Výkon, přesnost, přístup, bojovnost trochu pokulhávala. I takové zápasy se hrají.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

3. 8.4. 15.00 Sokol Jezernice-Sokol Pavlovice 2 : 0 (0:0)


Sestava: Schwan, Talla, Filouš, Figur, Fiala, Navrátil, Nevtípil, Hlobil, Šerý, Běhal, Kovařík.
Střídání:
58´ Mužík za Figura

 

Sešli jsme se s vedoucím celkem soutěže, který hodně kraluje. Proto jsme jeli do Jezernice s jasnou taktikou zkusit italské katenačo a rychlé kontry vložit do taktiky. Od samého začátku plníme taktické pokyny a vyrážíme na steč, což se nám dost daří. Hlavně proto, že moc dřeme, ale domácí hrají doslova holomajznu. Mají kvalitní mužstvo , ale hrají pouze dlouhé nákopy, protože vpředu mají obry doslova tanky. My měli tankové zákopy a taky dobře hlavičkující hráče. Ve 14´ Kovařík trestní kop ze strany střílí dobře, ale proti je znova konstrukce
(k naší škodě). V 16´ uděláme malou chybičku, ale proti je náš gólman-který znova podává dobrý výkon. Většina našich kontrů jde přes Kovaříka a Navrátila, kteří motají hlavu domácím obráncům. Bohužel střelit gól, to je alfa omega. Ve 31´ propadáme, když naši čtyři hráči se nechají opít rohlíkem nebo dělají solné sloupy. Naštěstí střela končí na tyči. Běží 39´ Šerý
se rozhodne napodobit domácí a dělá slalom a chce střílet. Bohužel v nepravý okamžik mu míč skočí a střela nemá razanci ani přesnost. Do poločasu se již nic nestalo, protože my hrajeme max na co máme. Domácí jsou doslova impotentní a nemohou střelit gól. Druhý poločas pokračuje tak jak skončil první. My bráníme a domácí přešlapují na místě. Žádný velký
tlak z jejich strany nehrozí. Proto se štěstí přikloní jasně k domácím a k nám dost velká smůla. V 62´ špatný odkop z vápna přímo k domácímu, který vystřelí razantně a hlavně přesně 1 : 0. Je to škoda, protože gólman si na míč sáhl, chybělo mu pár centimetrů (3-5). Po obdržené brance se snažíme střelit vyrovnávací gól. Mezi 64´- 69´ si vypracujeme dvě ohromné příležitosti, bohužel nikdo nám trn z paty nevytáhl abychom střelili gól. Největší možnost přichází v 73´, kdy je náš hráč faulován-jasná 100% penalta. Hráči to viděli jasně, kdo to
přehlédl byl rozhodčí jak hlavní tak pomezní (otázka zní fakt to přehlédl nebo je v tom něco jiného). Pak přichází jasné pravidlo nedáš dostaneš v 75´ 2 : 0. Tady uděláme jedinou vážnou chybu a je hotovo a vymalováno. Do konce se již nic nestalo. Je to velká škoda. Podle možností bychom si bod zasloužili. Znova se ukázalo, že štěstí se k nám otočilo zády na delší dobu. Proto touto cestou žádám, prosím lidi jestli vědí, kde se žádá o štěstí, kde se má podat a jaký kolek musí být na žádosti. Závěrem gratuluji domácím k zisku tří bodů. Svým hráčům smekám za výkon. Proto prosím a žádám všechny hráče Sokola Pavlovice, aby se teď pořádně zažrali do hry a tréninků, abychom šli štěstíčku naproti. Začali jste dělat fandům znova radost.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

1. První zápas jara SC Stará Ves - TJ Sokol Pavlovice odložen.

 

31.3. 15.30 Sokol Pavlovice-Sokol Čekyně 2 : 1 (1:0)

 

Branky: Veselý,Kovařík

Ž.K.: Kovařík

Sestava: Schwan, Talla, Fiala, Růžička, Figur, Rytíř, Nevtípil, Běhal, Šerý, Veselý, Kovařík.

Střídání:
71´ Navrátil za Běhala
85´ Mužík za Nevtípila

 

Začalo pro nás okresní kolo. První bylo přeloženo. Začali jsme domácím zápasem s Čekyní. Cíl zněl jasně zisk tří bodů a přeskočit soupeře. První poločas byl z naší strany slušný a mohlo taky být doslova vymalováno. Střílíme ve 28´ vedoucí gól Messim (Veselý) 1 : 0. Pak následují další dvě šance Messiho,
mohl střelit hetrik. Bohužel nebylo mu přáno, prostě to byly super šance. Nedokázal ten míč uklidit do toho nesmyslného
obdélníku, zvaná branka. Je poločas, místo jasného vedení 3:0 je to pořád pouze 1:0. Proto se člověku vtírá do mysli otázka ať nás to na konci nemrzí. Druhý poločas začínáme taky dost dobře. V 52´ individuální akce Kovaříka 2 : 0. Dál pokračujeme velmi aktivně, máme znova dvě gólovky po dobrých kombinačních akcích. Dobré zakončení nekončí v bráně-smůla. Pořád vedeme o dvě branky, i když to mohlo být i 5:0. Jenomže to je pořád kdyby, na kdyby se nehraje. Čas pomalu překročí 70´ a my jsme se silami na konci, ta nešťastná kondice. Soupeř po hřišti lítá jako uragán a my šlapeme na místě, prostě dřeme, snažíme se bránit což nám síly dovolují. Přes všechnu snahu hosté snižují 2 : 1. Naštěstí moc času na vyrovnání už nemají a taky hlavně proto, že jsme měli v brance Paťu (Schwan), prostě superman. Za to co předváděl celý zápas musíme se před jeho výkonem všichni poklonit a poděkovat. Celkově vzato vítězství určitě zasloužené, ale je tam i dost nedostatků z naší strany. Kondice-taktické pokyny-střelba. No nic máme hodně práce, ale málo času. Palec nahoru si zaslouží k Paťovi taky nestor
Pavlovického fotbalu kempes. Závěrem se musím hráčům omluvit, že jsem jim moc nevěřil , že mi k narozeninám dají vítězství. Takže omlouvám se všem. Děkuji.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

 

11. zápas 15.10. 14.30 Sokol Hustopeče-Sokol Pavlovice 4 : 1 (3:1)

Branky: Figur
Ž.K.: Figur, Talla, Běhal
Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Figur, Filouš, Šerý, Nevtípil, Hlobil, Navrátil, Rytíř, Veselý.
Střídání:
45´ Haluzík za Figura
66´ Fiala za Šeryho
72´ Růžička za Navrátila
Co k tomuto zápasu napsat je hodně těžké. Soupeř nám v jejich domácím prostředí vůbec nesedí, vždy tady dostaneme výprask, doma je to lepší. Proto jsme určili taktiku, která nám měla přinést lepší výsledek. Měli jsme dobrou defenzívou a včasným napadáním elimitovat jejich rychlý přechod do útoku. Domácí hrají jednoduchý, ale účelný fotbal, vše na útok záloha jim moc nepracuje. Takže jsem věřil pokud budeme plnit taktické pokyny je všechno možné. Jenomže tady je jedno velké dilema. Proč poslouchat trenéra a hrát jak se říká zanďoura. Vletíme na ně a je to. Bohužel tady se naši hráči hodně přepočítaly. Domácí je vyučovaly jako malé žáčky a do 20´bylo vymalováno 3 : 0 a to buďme rádi nebo poděkujeme našemu gólmanovi, který nás držel, jinak to mohla být klidně rukavice. Po úvodním propadu si dají hráči říci a začínají hrát to co jsme si naordinovali. Snižujeme na 3 : 1 Figurem. Do druhého poločasu nabádám hráče, že se nemají bát soupeře a vlétnout na ně a střelit kontaktní gól. Určitě by se domácí trochu sesypali a my bychom to zvládli se ctí. Máme míč pod kontrolou a snažíme se něco udělat. Docela se nám daří a není to tak špatné. Pak přichází moment, který je jenom možný v Hustopečích 4 : 1. Nebudu to rozebírat ani se k tomu vyjadřovat. Naznačím jenom takzvaně ťuk faul gól a hlavně dva zákroky a to dost brutální na našeho gólmana a z toho není to, co správně má následovat. Už se stalo. Nic s tím neuděláme a kritika se nám může vrátit jako bumerang. Své hráče pochválím ale až od 25´, kdy plnili taktické pokyny. Domácím gratuluji za vítězství. Nemuseli mít až takovou podporu, byly lepší a vyhráli zaslouženě. My je chtěli původně potrápit, ale spíše jsme potrápili sami sebe. Snad v sobotu.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

10. zápas 7.10. 15.00 Sokol Pavlovice-Sokol Bělotín B 1 : 1 (0:0)


Branky: Kovařík
Ž.K.: Růžička
Sestava: Schwan, Filouš, Figur, Talla, Běhal, Barvík, Nevtípil, Kovařík, Zavadil, Veselý, Rytíř.
Střídání:
38´ Navrátil za Barvíka
45´ Růžička za Figura
67´ Barot za Rytíře
74´ Mužík za Nevtípila

Domácí zápas byl jasný cíl zisk tří bodů. Abychom získali tři body nestačí jenom jeden poločas. Čekáte proč jenom jeden poločas. To je jasná zpráva. První poločas z naší strany jsme doslova pojali jako nějaký exhibiční neboli pouťový zápas. Tady snad vystrčili růžky pouze hosté, ale taky platonicky. Nemám co napsat. V první půli jsme byli nedůrazní, lajdáčtí doslova jsme 45´prohospodařili. V šatně to trochu zabouřilo a hned to bylo lepší. Pohyb, přihrávky, náběhy prostě první a druhý poločas rozdíl jako nebe a dudy. Jsme aktivní máme větší pohyb, držíme míč a máme hodně nahoru. Běží 47´individuální akce Kovaříka, nekompromisní střela k levé tyči a je to tam 1 : 0. Dále bušíme do hostů, kteří se nemohou vymanit z naší ofenzívy. Co tomu chybí je střelit gól a navýšit náš náskok. Bohužel není nám přáno. Máme do 67´tři 100% šance a nic z toho tam nechce spadnout. Dokonce v 68´ kopeme penaltu za hraní rukou ve vápně. Nikdo se nežene ji kopnout, spíše se bojí. Tak to vezme na sebe Messi a taky to nezvládl. Gólman byl psychicky na tom lépe a chytá. Pro nás kritická situace. Místo abychom vedli 3:0 tak začínáme kupit chybu za chybou a doslova namažeme hostům brankovou příležitost. Nahrajeme míč hostům jako bychom jim řekli tady máš míč a vyrovnej. Hosté to chopí za pačesy vlétnou od vápna a my zatáhneme za ruční brzdu (zbytečně) faul a penalta. Tady mají hosté lepšího exekutora 
1 : 1. V závěru se pořád snažíme strhnout vítězství na svou stranu, máme tlak i šance, ale miska váhy se štěstím se k nám ani nepohne. Proto zápas končí smírem, skutečně fotbal nemá logiku. Měli jsme to ve svých nohách, ale za první poločas bych
klukům dal známku 4-, za druhý 2. Prostě jsme urazili štěstěnu a znova ztratili další body. Je to pořád dokola. Naši hráči prostě neumějí odehrát více kvalitních utkání za sebou. Ne, že neumějí hrát fotbal, spíš to naše mužstvo má v hlavách, tady nepomůže před použitím protřepat. Snad objednat psychologa zda to pomůže. Bůh suď. Snad mne hráči přesvědčí, že se pletu (budu rád).
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

9. zápas 30.9. 15.00 Sokol Prosenice-Sokol Pavlovice 0 : 3 (0:1)


Branky: Veselý, Zavadil 2x.
Ž.K.: Schwan, Běhal, Hlobil, Kovařík.
Sestava: Schwan, Růžička, Talla, Běhal, Figur, Barvík, Hlobil, Nevtípil, Zavadil, Kovařík, Veselý.
Střídání: 
55´ Navrátil za Barvíka
69´ Rytíř za Kovaříka
69´ Haluzík za Růžičku
69´ Fiala za Běhala
81´ Filouš za Figura

Moravské derby Záhoří proti Moravské bráně neboli Pavlovice versus Prosenice. Za slunečného počasí to byla bitva na Moravském poli. No bitva to nebyla byl to fotbal se spoustou chyb a nedostatků. Prostě anglická královna se neptá jaká hra, ale výsledek a ten byl pro nás nad očekávání zisk tří bodů fantazie. Od úvodu se snažíme držet hru ve svých možnostech, což se nám taky daří. Běží 7´dobrá kombinace na jeden dotek na jehož konci Hlobil v oči oči domácímu brankáři pálí vedle. 
V 17´ Veselý předvede slalom a dobré zakončení 0 : 1 (konečně se trefil-už bylo na čase). Pořád držíme opratě pevně ve svých rukách, ale začínáme je popouštět a domácí vystrkují drápky. Hrozí hlavně ze standartních situacích, které zvládáme a drží nás dobrý výkon našeho brankáře. Druhý poločas má stejný průběh jako první jsme aktivní až na to zakončení.
V 65´ založíme výbornou kombinační akci na jejímž konci je Zavadil 0 : 2. V 67´ běží znova Hlobil sám na gólmana, ten ho svým pohledem uhranul a gól to není (nevím kdy bude-snad brzy). Zápas se dohrává se spoustou nepřesností a taktických nedostatků. V samém závěru Zavadil předvede rychlý výpad na jeho konci je krásná střela a gól na 0 : 3, nejlepší bod celého zápasu. Nebylo to moc pěkné utkání čemuž se nelze divit. Odehrát 2 zápasy během tří dnů je hodně, když každý chodí do zaměstnání. Fotbal je koníček. Jen těší, že hráči ligový hrají v týdnu 2 utkání a jsou prý unavení, copak tito amatéři. Proto jim za výsledek moc děkuji. Hlavně výsledek hra nic moc.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

8. zápas 28.9. 16.00 Sokol Pavlovice-Sokol Stará Ves 0 : 0 (0:0)


Ž.K.: Hlobil, Kovařík
Sestava: Schwan, Talla, Kovařík, Figur, Filouš, Zavadil, Navrátil, Hlobil, Nevtípil, Veselý, Pekný.
Střídání:
45´ Růžička za Navrátila
65´ Běhal za Peknyho
70´ Fiala za Nevtípila
75´ Haluzík za Filouše
77´ Masař za Veselého

Na svatého Václava nás čekala předehrávka se Starou Vsí, kterou jsme chtěli porazit a taky jsme si hodně věřili ve vítězství. Opak byl pravdou. Soupeř nás hodně překvapil svou kvalitní defenzívou, kterou jsme nedokázali překonat, protože nám chyběla přesnost a trocha štěstíčka. Vím, že to nebylo moc pohledné utkání, ale i takové se hrají a dokonce vyhrávají. Nemohu říci, že bychom nechtěli, ale něco tomu chybělo. Prostě nebylo to pravé ořechové. Znáte to i ženy mají své dny. Znova se ukázalo naše rčení o Jánošíkovy. Samozřejmě máme své klady i zápory, na kterých musíme hodně zapracovat. Závěrem bych chtěl vyzvednout jednoho hráče srdcaře, který čněl nad ostatními a to Figur-famózní. Snad to bude příště lepší.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

7. zápas TJ Sokol Pavlovice u Přerova - TJ Sokol Domaželice - odloženo kvůli počasí na 4.11. 2017 14:00

 

6. zápas 17.9. 15.30 Spartak Lipník B-Sokol Pavlovice 1 : 2 (0 : 2)


Branky: Pekný 2x
Ž.K.: Pekný, Navrátil, Šerý
Č.K.: Šerý
Sestava: Schwan, Růžička, Talla, Figur, Navrátil, Hlobil, Nevtípil, Zavadil, Pekný, Veselý, Šerý.
Střídání:
64´ Rytíř za Peknyho
78´ Haluzík za Navrátila

Prší, prší jen se leje, kam Pavlovice pojedeme, pojedeme do Lipníka tři bodíky rádi získat. Tomu jsem skutečně věřil. Proč si tak fandím. Jednoduchá a pravdivá odpověď bohatým bereme, chudým dáváme-Jánošíci. Jestli je to skutečně pravda, tak to budeme muset potvrdit v domácím zápase s Domaželicemi. Ale to je na řadě příští víkend, proto pojďme k tomuto. Hned v úvodu musím před svými hráči smeknout před bojovným zápasem na těžkém terénu a neustálém doslova lijáku. Úvodních 15´ patřilo jednoznačně domácím, my se hledali jako Alenka v říši divů. Jako by nás stálý a trvalý déšť probouzel a taky v 16´probudil českou uličkou Veselý vybídl ke skórování Peknyho. Tento hráč chladnokrevně a s jistotou proměnil 0 : 1. Útoky se přelévají z jedné strany na druhou a ve 42´vrchní nahrávač Veselý z přímého kopu míč pošle na Peknyho, který svým čichem na góly do toho klepne 0 : 2 poločas.
V kabině promlouvám hráčům do duše, ať pokračují v nastaveném projevu hry, hlavně aby zachytili úvod zápasu, nezaspali, protože domácí do II. poloviny vlétli se snahou co nejdříve střelit kontaktní gól. Naštěstí pořád prší a tento liják nedovolí hráčům dřímat. Domácí se tlačí do útoku, mají spoustu standartek díky jednomu muži, který je součástí hry. Odvádí pro domácí nadstardantní výkon. V 71´předvede něco nepochopitelného. Domácí hráč rukama srazí našeho a střelí gól. Pomezní signalizuje faul, jenomže pánem situace je hlavní a gól uznává. Po této brance se ještě více začíná jiskřit, doslova to hoří mezi hráči ani déšť to nedokáže uhasit. K tomu hlavní přilije benzín do ohně. V 76´ náš hráč udělá jasný faul na žlutou, není pískáno, hra pokračuje. V tom okamžiku přichází ostrý zákrok na našeho hráče a začíná mela. Domácí hráč chytá našeho hráče pod krk a začíná ho škrtit jako Ottelo Dezdemonu a praští s ním o zem. Naši hráči se začínají bránit, ale spíše destikulují. Za to náš hráč dostává 2 žlutou a proto hned červenou kartu. Domácí pouze žlutou a to proto jak tam řvala celá domácí lávka jako když pustíte zvěř ze řetězu. Něco takového jsem jako trenér nezažil, byly jako pod drogami. I v deseti lidech pokračujeme v organizované hře. K tomu pan rozhodčí nastaví 3´, což jsem v okresním přeboru nezažil. Prostě pomoc od tohoto pána byla dost viditelná, ale nic platná. Proto- prší, prší jen se leje, kam koníčci pojedeme. Pojedeme na luka až kukačka zakuká. Kukačka už zakukala kuku, kuku. Vezu tři bodíky domů.
Všem hráčům i na střídačce gratuluji a zaslouží si jasnou pochvalu za bojovnost a nasazení. Známka 1. Taktéž chci poděkovat fand-klubu za povzbuzování i za tak nepříznivého počasí. Všem ještě jednou děkuji.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

5. zápas 9.9. 16.00 Sokol Pavlovice-Sokol Lobodice 0 : 1 (0:1)

Ž.K.: Barot, Kovařík

Sestava: Schwan, Talla, Růžička, Figur, Navrátil, Hlobil, Nevtípil, Zavadil, Barot, Rytíř, Kovařík.

Střídání:
45´ Běhal za Barota
53´ Haluzík za Navrátila
58´ Filouš za Rytíře
74´ Masař za Růžičku

Hody, hody už jsou dávno za námi, ale přesto jsme v sobotu 9.9.krásný datum chtěli pokračovat v bodové jízdě. K tomu nás určovali dvě vítězství v soutěži a dokonce postup do fiále poháru přes Domaželice. Dovedete si představit, jak se člověk cítí, když mužstvo šlape jako dobře namazaný stroj. Doslova se člověk těší na další zápas a věří v zisk tří bodů. Důvod byl jasný. Soupeř bez pěti hráčů základní sestavy a hlavně chyběl gólman. Jasný cíl zněl vlétnout na soupeře jako uragán s častou střelbou, rozhodnout zápas v prvních minutách (uragán je v Americe). To co naši hráči předváděli se nedá ani popsat. Hlava i oči mě boleli jako nikdy v životě. Na hřišti byl jeden tým a to hosté, kteří po chybě střílí i gól. V kabině doslova řvu jako by mne na nože brali, burcuji, hecuji, nabádám mužstvo ať se hecují máme na to 45´, že to zvládneme. Bohužel moje slova na úrodnou půdu nepadají. Hráči si dále pokračují ve svém nastaveném trendu, který si doslova naprogramovali sami. Střídáme, točíme sestavou, ale tito aktéři z naší strany škoda mluvit. V rozhlase by to vypípali. Tady bych musel dělat tečky, po takovém výkonu není sil. Dám jasný a názorný příklad-hráči mají co nejvíce střílet ať dáme gól. Skutečnost pět střel za celý zápas (první poločas 3, druhý 2). Co k tomu dodat, nemám chuť psát, ale musím ještě jednu základní věc říci. Tady jsem taky klopýtl sám. Postavím mladé hráče místo matadorů a ti zklamali na celé čáře. K tomu se přidá hlavní problém, že jim narostl hřebínek a jsou v oblacích ne na zemi. Proto budu po takové potupné porážce muset chodit kanálem. Tady měli hráči spíše v hlavách jak se bude po zápase slavit, ale fotbalové myšlenky se jim z hlavy vykouřili. Nejvíce mrzí, že v kabině si někteří hráči řeknou, že to nebylo tak špatné. Nevím na jakém zápase byli (fotbal není jenom o běhání nebo raději o chůzi) nebo že soupeř nakopává míče, ale tady je problém hlavně v nás. Přece když máme míč, tak máme hrát svou hru a ne že to zabalíme. Bez výmluv a dlouhých keců bych to zhodnotil jednoznačnou a jedinou větou neboli číslem a to podtrženou a velkou 5. Podle této zápasové zkušenosti musí hrát hráči, kteří chtějí hrát a hlavně vyhrávat za jakékoliv situace. Páni hráči hlavně se nad sebou dobře a upřímně zamyslete. Podívejte se na tabulky a výsledky jak jsme si to díky Vám zavařili. Dnešní den 9.9.2017 byl ostudný výkon hráčů Sokola Pavlovice (někteří si to snad vezmou k srdci, druhým je to dost jedno). 
Neberte to vážně, to co jsem napsal je moje filozofie , co vaše nevím. Někdo si řekne, že kecám, ale tyto slova jsou pro hráče, zda to pochopí je jenom a jenom jejich problém. Fotbal je kolektivní sport.
Zapsal trenér Marian Ševčík

 

4. zápas. 2.9. 16.30 Sokol Pavlovice-FK Býšk.-H.Újezd 5 : 0 (3 : 0)


Branky: Kovařík 2x,Nevtípil, Navrátil, Rytíř.
Ž.K.: Barot, Nevtípil

Sestava: Schwan, Talla, Běhal, Figur, Filouš, Zavadil, Nevtípil, Hlobil, Navrátil, Veselý, Kovařík.

Střídání:
28´ Haluzík za Filouše
56´ Barot za Běhala
68´ Mužík za Navrátila
73´ Rytíř za Veselého

Hody, hody čí jsou hody, naše hody. Tady se musím hodně zastavit. Naše hody to nemusely být, protože proti nám stál náš hodně těžký soupeř Horní Újezd. S tímto mužstvem máme dost špatnou zkušenost. Vedli jsme v poločase 2:0 a konec byl 2:4,
to byl šok. Proto mužstvo připravujeme na těžkou a náročnou práci, chtěli jsme to slovo přenést na skutečnost naše hody. Což se nám po velkém boji podařilo a mohli jsme si z plna hrdla zařvat hody, naše hody. No ale pojďme k zápasu, který měl pro
moje hráče dvě tváře. První a ta správná tvář bylo hned vidět v úvodu zápasu. Od prvních minut hrajeme aktivně, nebojácně se spoustou šancí, které zahazujeme jako vždy. Naštěstí běží
15´přímý kop Kovaříka, který nedá sebemenší možnost hostujícímu gólmanovi 1 : 0. Dál pracujeme jako dobře namazaný stroj, který v 19´ zahrává roh, na který si dobře naběhne Nevtípil 2 : 0, to byl výskok, to se jen tak nevidí. Po této brance by se řeklo, že to zvládneme v klidu, ale naše mužstvo ukáže druhou tvář a to dost očividně. Místo klidu začínáme panikařit, stresovat a nedokážeme udržet míč na svých kopačkách (stroj začíná skřípat). V těchto fázích při nás stála štěstěna a neumění hostů střelit kontaktní gól, za což jim děkuji. Běží 44´ Veselý udělá z hostujících hráčů kuželky, které lehce obchází až na posledního, který zatáhne za ruční brzdu penalta 3:0 Kovařík poločas. Promlouvám svým bojovníkům do duše jak mají pokračovat v dalším průběhu zápasu. Ať zachytí úvod utkání, ne že ho zaspí. Opak se stal skutečností. Jsme hodně malátní, nedůrazní, špatný pohyb a k tomu se přidá velká nepřesnost přihrávek. To byl pro mne i diváky velký šok, ale sem tam něco vyjde. Proto přichází rychlý kontr z naší strany, na jehož konci je gól na 4 : 0 Navrátilem. Tomuto hráči musím pogratulovat k jeho první brance za muže (asi dostane tento hráč míč, problém nevím, který to byl). Vedeme o dvě třídy, ale náš výkon není moc dobrý, ale už se stalo naší tradicí, že výkon nic moc, ale máme tři body. Běží 88´a na samý závěr předvedeme jednu učebnicovou akci, kterou začne Barot perfektně načasovanou kombinací a ukončí Rytíř 5 : 0 fantastické. Je dohráno, že to bude za tři body moc děkuji hráčům, ale máme hodně toho napravovat. Hlavně fotbalovost pokulhávala nebo-li packala proto hodnotím výkon týmu za 2-.
Vyzvednu tři hráče, kteří čněli trochu výš Kovařík, Veselý a palič Figur, který mě měl málem na svědomí. To byl tlak, už jsem myslel, že mi praskne cévka a potáhnu nohu za sebou. Naštěstí jsem to zvládl. Děkuji všem jen tak dál.
Zapsal trenér Marian Ševčík.

 

3. zápas 26.8. 16.30 Sokol Pavlovice-KMK Zubr Přerov 4 : 0 (2:0)


Branky: Kovařík, Barot, Zavadil 2x.
Ž.K.: Figur
Sestava: Schwan, Talla, Filouš, Běhal, Figur, Zavadil, Nevtípil, Kovařík, Navrátil, Veselý, Pekný.
Střídání:
55´ Barvík za Peknyho
68´ Barot za Běhala
74´ Rytíř za Veselého
81´ Mužík za Navrátila

Druhý domácí zápas byl jako nebe a dudy. Předpokládal jsem, že když předvedeme nebe (dobré výkony z minulých zápasů), tak to bude jednoznačné. Bohužel byly tady dudy-chmury-propad. Tento zápas, který se hrál o šest bodů byl z naší strany hodně nervózní a hlavně špatný výkon. Začínáme platonickým výkonem, nejsme důrazní, bez pohybu, tady si myslím že soupeř hrál líp. Útoky se přelévají z jedné strany na druhou, ale bez střelby i šancí. Běží 15´ přímý kvalitní kop Kovaříka 1 : 0.
Místo, aby nás to uklidnilo a nastartovalo, tak pořád dost okatě tápeme. Naštěstí se ukáže v dobrém světle Zavadil a ve 
25´předvede sólovou akci na jejímž konci je gól 2 : 0 (pak měl několik dobrých okamžiků, ale už asi vyhasl). Výsledek dobrý, ale naše hra trpí a to dost okatě. V kabině o poločase nabádáme hráče k většímu klidu a hlavně fotbalovému myšlení. Bohužel naše slova za celý druhý poločas nenašla adresáta. Nechápal jsem naše hráče, jak mohli během týdne zapomenout hrát fotbal. Kde byly ty slibné a kvalitní výkony předešlých kol?
Střídáme, snažíme se s mužstvem něco zlepšit, ale pořád to dost pokulhává. V závěru to naštěstí uklidníme, střelíme 2 branky a k naší radosti je vymalováno. První zisk tří bodů 4 : 0. Došlo na má slova, že fotbal nemá logiku, hrajeme pod psa a máme tři body za což děkuji. Vyzvedl bych hráče Adama Navrátila za dobrý výkon-jen tak dál (neusni na vavřínech). Jinak kolektivu dávám varovný prst nahoru a známku 4.

Zapsal trenér Marian Ševčík

 

2 zápas. 19.8. 16.30 Sokol Pavlovice-Sokol Jezernice 1 : 3 (0.3)


Ž.K.: Kovařík, Figur, Talla.
Sestava: Ševčík, Talla, Kovařík, Figur, Haluzík, Hlobil, Nevtípil, Běhal, Barvík, Veselý, Pekný.
Střídání:
45´ Navrátil za Barvíka
60´ Barot za Běhala
65´ Rytíř za Peknyho
69´ Filouš za Haluzíka
80´ Mužík za Kovaříka

K prvnímu domácímu zápasu přicestoval jasný favorit Jezernice. Proč si řeknete je tak velký favorit. Protože peníze dělají divy. Ve světě máte mužstva, která si koupí koho chtějí jako např. Manchester City, Chelsea, ale k nim v okrese patří Jezernice. Ta si taky koupila snad celé mužstvo z jiných klubů, namyšlení, což jim může hodně uškodit. Jenomže mají jednu tajnou zbraň, kterou budou taky dost využívat, bez komentáře (R------í).
Do zápasu s favoritem vstupujeme famózně. Máme dvě 100%
šance sami na gólmana. Jasná zpráva, štěstěna je pořád daleko od nás. Držíme se soupeřem vyrovnaný krok. V tom zasáhne osud. Pomezní rozhodčí pustí neskutečný ofsajd 0 : 1. Řeknete si, že je to jenom můj názor, ale na druhé straně stáli nestranní i stranní fanouškové a ti to potvrdili. Ve 34´vyrážíme na rychlý kontr, ztrácíme míč, hosté vyráží na steč a my ustupujeme skoro do branky. Hostující útočník se diví, že ho nikdo neatakuje tak z vápna vypálí k tyči a je to tam 0 : 2. Ve 
39´běží Hlobil sám na hostujícího brankáře, který proti němu vyráží. Jarda ho zkušeně lobuje, ale tak nešťastně, že přelobuje i branku. Běží 43´tady uděláme chybu jako dva malý žáci, dáváme si při odkopu přednost. Na to se nemůže dívat hostující hráč, vletí tam vezme míč vystřelí znova k tyči 0 : 3. Druhá půle je z naší strany ještě lepší. Tady skutečně takového soupeře přehráváme, vytváříme si šance, ale štěstí pořád nic. Snad na
okamžik to problikne a štěstí se přikloní 1 : 3. Pak se znova zatáhne a další možnosti končí jako vždy. Druhý poločas kralujeme, což mne překvapilo že takový tým tak zkolabuje. Prostě a jednoduše si myslím, že peníze někdy jsou zbytečné, když do toho nedáš kus srdce. Myslíš si, že když hraješ kvalitní zápas, že nemusíš prohrát. Jenomže fotbal skutečně nemá logiku. Přes všechny klady a zápory musím své hráče ohodnotit známkou 1-.

P.S.: Doufám, že příští týden to už vyjde. Palec nahoru Nevtípil, Veselý, Ševčík.

Zapsal trenér Marian Ševčík

 

1. zápas 12.8. 17.00 Sokol Čekyně-Sokol Pavlovice 2 : 0 (1:0)

 

Sestava: Ševčík, Talla, Haluzík, Běhal, Figur,m Hlobil, Nevtípil, Šerý, Barvík, Veselý, Barot.
Střídání:
45´ Pekař za Barvíka
47´ Navrátil za Pekaře
65´ Rytíř za Barota

Už to začalo, už se to roztáčí. Hurá okresnímu přeboru. Tak jsme se dočkali. Po dobré, ale krátké přípravě, plni očekávání hrajeme v Čekyni, kde chceme získat nějaké body. Bohužel proti byla štěstěna, která se v plné kráse přiklonila k domácím. Domácí nás až na jednu věc ničím nepřekvapili. Spíš my jsme byli fotbalovější, ale na to se fotbal nehraje. Domácí se vypracovali nebo jsme jim darovali tři možnosti a dvě dokázali realizovat. My měli nejméně 5, ale ani jedna neskončila v brance. Úvod zápasu kontrolujeme. Vytváříme si dvě možnosti, které lehkovážně zazdíme. Domácí kralují hlavně v jedné věci, která nás dost zaskočila a hlavně překvapila. Mají v týmu muže, který házel takové dlouhé auty, které jsme špatně bránili a domácí jednu realizovali ve 29´ 1 : 0. Do poločasu máme hru pod kontrolou se snahou srovnat skóre, není nám přáno ani dáno. V kabině nabádáme hráče k většímu klidu a pokračování naší hry. Bohužel úvod jsme trochu zaspali neboli jsme myšlenkami byli ještě v kabině a v 51´ chybujeme při rozehrávce, domácí vyraží k ojedinělému brejku a je z toho krutý trest 2 : 0. Po této brance domácí zalezou do obranné ulity, kterou nedokážeme překonat. Vytvořili před svou brankou takzvaný prešovský beton. Do konce zápasu bušíme do soupeře, ale míč za prešovský beton se nedostane. Proto zápas skončil výsledkem 2 : 0 i když jsme byli lepší a fotbalovější, ale něco bylo proti. Svým hráčům nemám co vytknout, jenom možná skutečnost a to zásadní, že nedokážeme střelit gól. Snad příště se to podaří, pokud se štěstí vrátí na naší stranu (doufáme). Na samý závěr vyzvednu hráče z naší strany, kteří čněli o trochu výš nad ostatními, takzvaný palec nahoru Nevtípil Pavel a Ševčík Marian. Toto je názor trenéra, proto tomu můžete nebo nemusíte věřit, nebo-li to nemusíte číst. Děkuji všem hráčům a známkuji celý kolektiv za 2.

Zapsal trenér Marian Ševčík